RODO - Polityka prywatności 

Dziękujemy za odwiedziny na stronie internetowej poświęconej firmie ALCO s.c. Przywiązujemy dużą wagę do ochrony Państwa danych osobowych i prywatności, dlatego chcielibyśmy wyjaśnić z prawnego punktu widzenia, jakie informacje zbieramy oraz jakie środki podejmowane są w celu ochrony Państwa danych. Więcej

Cookie

Sklep internetowy filtry-do-wody.com.pl wykorzystuje technologię plików cookies. Więcej

Filtr osmotyczny AQUA RO-5 SLIM

Nowy produkt

Filtry osmotyczne  RO-5 SLIM charakteryzują się estetyczną i funkcjonalną obudową pozwalającą na utrzymanie urządzenia w wysokiej czystości. Ponadto wysoko oczyszczona woda poddana jest działaniu stymulatora przez co ulega przemianie energetycznej i strukturalnej.

Więcej szczegółów

789,00 zł brutto

Więcej informacji

Filtry osmotyczne RO-5 SLIM charakteryzują się estetyczną i funkcjonalną obudową pozwalającą na utrzymanie urządzenia w wysokiej czystości. Ponadto wysoko oczyszczona woda poddana jest działaniu stymulatora przez co ulega przemianie energetycznej i strukturalnej. Nowatorskie rozwiązanie konstrukcyjne pozwala na utrzymanie urządzenia w wysokiej czystości. Dzięki swej budowie oraz niewielkim gabarytom urządzenia typu BOX idealnie sprawdzają się w każdej kuchni, gdzie można instalować je w niewielkich szafkach obok innych elementów wyposażenia kuchni bez obaw o ich uszkodzenie, lub zanieczyszczenie.

Oczyszczają wodę z niebezpiecznych dla zdrowia substancji chemicznych i drobnoustrojów na zasadzie odwróconej osmozy. Wkłady filtracyjne urządzenia RO5 SLIM montowane są w układzie liniowym. Obecnie znanych jest ponad dwa tysiące związków chemicznych wytwarzanych przez zakłady przemysłowe i rozpuszczalnych w wodzie. Wiele z nich ma właściwości rakotwórcze. Systemy osmotyczne zapewniają krystalicznie czystą wodę w każdym domu czy biurze, a ich eksploatacja jest kilkakrotnie tańsza, niż kupowanie wody butelkowanej. Bardzo ważną zaletą filtrów jest posiadanie wkładów mineralizujących pełnych (mineralizator). Ich zadaniem jest wzbogacanie wody o związki mineralne potrzebne dla organizmu ludzkiego, takie jak: wapń, magnez, sód, potas, czy chlorki w ilościach porównywalnych do wód mineralnych dostępnych na rynku.

Mineralizator zawiera :
Wapń - jest podstawowym składnikiem kości i zębów. Wpływa korzystnie na przemianę materii i jest niezbędny do utrzymywania normalnej czynności serca i prawidłowej aktywności układu mięśniowo-nerwowego.
Magnez - bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych i dlatego decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo-mięśniowego. Zapobiega chorobom nowotworowym, miażdżycy naczyń krwionośnych, zawałom i kamicy nerkowej.
Sód - Jest minerałem regulującym nawodnienie organizmu i utrzymuje odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową ustroju, jest doskonałym moderatorem krwi.
Mineralizator został zaprojektowany przy współpracy Wojskowej Akademii Medycznej. Według opinii Zakładu Biochemii i Chemii WAM złoża użyte do mineralizacji gwarantują otrzymanie wody o optymalnej jakości dla organizmu człowieka, zarówno w ilości jak i proporcjach składników mineralnych.

Spożycie litra wody mineralizowanej metodą odwróconej osmozy + mineralizator zaspokaja dzienne zapotrzebowanie organizmu ludzkiego na substancję mineralne przyswajalne przez przewód pokarmowy z płynów i jest doskonałym uzupełnieniem codziennej diety. Żadna inna technologia nie jest w stanie w tak prosty sposób osiągnąć tak znakomitego rezultatu. Gdy odwróconą osmozę połączymy w system z filtrami wstępnymi, oraz aktywnym węglem to otrzymamy krystalicznie czystą, bezwonną wodę, która umożliwi przygotowanie napojów i pożywienia o niepowtarzalnym smaku.

PROCES FILTRACJI
Stopień pierwszy:
5 mikronowy bardzo drobny filtr sedymentacyjny o dużej pojemności zanieczyszczeń podwyższa skuteczność działania następnych stopni filtracyjnych.

Stopień drugi:
Filtr węglowy GAC z węglem aktywowanym o drobnych siatkach i rozwiniętej strukturze zachowujący długotrwałą aktywność. Usuwa chlor, nieprzyjemny smak i zapach, szkodliwe związki wielopierścieniowe i ich pochodne.

Stopień trzeci:
Na tym etapie uzdatniania uzyskiwana jest woda o parametrach czystości nie uzyskiwanych w innych systemach. Proces odwróconej osmozy polega na przeciskaniu przez pory membrany cząsteczek mniejszych 5000 razy od bakterii. Kompozytowa membrana osmotyczna TFC usuwa między innymi azotany, metale ciężkie, benzen, pierwiastki promieniotwórcze, fenole, bakterie i wirusy. Ekologiczny system odwróconej osmozy napędzany jest ciśnieniem wody z sieci wodociągowej.

Stopień czwarty:
Końcowy filtr węglowy instalowany pomiędzy zbiornikiem a wylewką. Usuwa gazy i substancje lotne, które mogą przedostać się przez membranę osmotyczną.

Stopień piąty:
Mineralizator nasyca wodę w pozytywne mikroelementy. Użyte w nim pierwiastki gwarantują otrzymanie wody o optymalnej jakości dla organizmu człowieka, zarówno w ilości jak i proporcjach składników mineralnych. Urządzenie wyposażone jest w 15 litrowy zbiornik magazynowy i własną wylewkę (z zaworem ceramicznym) z dwoma przyciskami (woda czysta/ woda zmineralizowana).
Udzielamy wieczystej gwarancji, jako jedyna firma udzielamy również wieczystej gwarancji na membrane osmotyczną przy regularnym wymianie wkładów, oraz pośredniczymy w zakupie systemu w formie ratalnej. Co pół roku zaleca się wymianę wkładów filtracyjnych.

Parametry i specyfikacja techniczna:
Wymiary: 320 x 420 x110 mm+ zbiornik
Ciężar transportowy:8 kg
pH wody zasilającej: 3 - 10
Temperatura wody zasilającej: 5 -40°C
Ciśnienie wody zasilającej: 1,5 - 7 atmosfer
Zdolność oczyszczania: do 99%
Wydajność: do 280 l/dobę

Ilości zwiazków mineralnych w wodzie po zastosowaniu mineralizatora:
Ca 2 + 34 mg/l CO 3 2 - 10 mg/l
Mg 2 + 12 mg/l SO 4 2 - 0.3 mg/l
Na + 22 mg/l Cl - 0.8 mg/l
K + 8.5 mg/l F - 0.06 mg/l

Niektóre zanieczyszczenia usuwane przez system RO7 SLIM
azotany: 92%-95%
chrom: 99%
chlorki: 99%
siarczany: 81%
rtęć: 98%
cyjanki: 95%
cynk: 99%
aluminium: 98%
fluor: 93%-95%
ołów: 99%
bakterie i wirusy: 99+%
pestycydy, herbicydy: 100%

Produkty powiązane