RODO - Polityka prywatności 

Dziękujemy za odwiedziny na stronie internetowej poświęconej firmie ALCO s.c. Przywiązujemy dużą wagę do ochrony Państwa danych osobowych i prywatności, dlatego chcielibyśmy wyjaśnić z prawnego punktu widzenia, jakie informacje zbieramy oraz jakie środki podejmowane są w celu ochrony Państwa danych. Więcej

Cookie

Sklep internetowy filtry-do-wody.com.pl wykorzystuje technologię plików cookies. Więcej

Korpus AQUAPHOR Wiking Midi Zobacz większe

Korpus filtra WIKING MIDI

Nowy produkt

Korpus filtra WIKING MIDI z wkładem do wody pitnej

Najwydajniejszy filtr do wody pitnej marki AQUAPHOR. Filtr do wody pitnej już dawno stał się nieodłącznym atrybutem nowoczesnej kuchni. Jak jednak rozwiązać problem z wodą w łazience?

Więcej szczegółów

687,00 zł brutto

Więcej informacji

Korpus filtra WIKING MIDI z wkładem do wody pitnej

Filtr do wody pitnej już dawno stał się nieodłącznym atrybutem nowoczesnej kuchni. Jak jednak rozwiązać problem z wodą w łazience? Chlor, rdza i inne zanieczyszczenia nie tylko powodują nieprzyjemny smak, zapach i kolor wody, ale także powodują schorzenia skóry, alergie, wywołują astmę i osłabiają włosy. Co robić? Przecież zwykłe filtry wstępne zatrzymują tylko zanieczyszczenia mechaniczne, pozostawiając w wodzie chlor i zanieczyszczenia rozpuszczone w wodzie. Jedyne wyjście to filtry AQUAPHOR Wiking – uniwersalne systemy oczyszczania wody.

AQUAPHOR Wiking to nowoczesny filtr sorpcyjny, będący w stanie oczyścić wodę w całym mieszkaniu z aktywnego chloru, związków organicznych, jonów metali ciężkich, rdzy i nieprzyjemnego zapachu. Dzięki Wikingowi Ty i Twoja rodzina  będziecie mogli nie tylko pić czystą wodę, ale także zażywać  w niej kąpieli. Zalety systemu Wiking to:  wysoka  wydajność, długi okres użytkowania wkładu i najwyższa jakość oczyszczania wody. Wiking chroni nie tylko urządzenia sanitarne, ale także Twoje zdrowie. 

Uniwersalny system filtrujący AQUAPHOR Wiking

AQUAPHOR Wiking z wymiennym wkładem filtrującym do wody pitnej to najwydajniejszy filtr do wody pitnej marki AQUAPHOR

Filtr do wody pitnej już dawno stał się nieodłącznym atrybutem nowoczesnej kuchni. Jak jednak rozwiązać problem z wodą w łazience? Chlor, rdza i inne zanieczyszczenia nie tylko powodują nieprzyjemny smak, zapach i kolor wody, ale także powodują schorzenia skóry, alergie, wywołują astmę i osłabiają włosy. Co robić? Przecież zwykłe filtry wstępne zatrzymują tylko zanieczyszczenia mechaniczne, pozostawiając w wodzie chlor i zanieczyszczenia rozpuszczone w wodzie. Jedyne wyjście to filtry AQUAPHOR Wiking – uniwersalne systemy oczyszczania wody.

AQUAPHOR Wiking to nowoczesny filtr sorpcyjny, będący w stanie oczyścić wodę w całym mieszkaniu z aktywnego chloru, związków organicznych, jonów metali ciężkich, rdzy i nieprzyjemnego zapachu. Dzięki Wikingowi Ty i Twoja rodzina  będziecie mogli nie tylko pić czystą wodę, ale także zażywać  w niej kąpieli. Zalety systemu Wiking to:  wysoka  wydajność, długi okres użytkowania wkładu i najwyższa jakośćoczyszczania wody. Wiking chroni nie tylko urządzenia sanitarne, ale także Twoje zdrowie.

AQUAPHOR Wiking to jedyny filtr podłączany bezpośrednio do wodociągu, który zatrzymuje nie tylko rdzę i piasek, ale także chlor, drobiny organiczne oraz inne rozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia. 
AQUAPHOR Wiking to jedyny z filtrów instalacyjnych podłączanych bezpośrednio do wodociągu, który zatrzymuje nie tylko rdzę i piasek, ale także chlor, cząstki organiczne i inne zanieczyszczenia rozpuszczone w wodzie. 

Kompaktowość wkładów Mini i Midi umożliwia umieszczenie ich nawet w warunkach deficytu przestrzeni, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla niewielkiego mieszkania.

Dzięki oryginalnemu mocowaniu korpusu do ściany oraz zastosowanemu do podłączenia szybkozłączu („amerykanka”) wymiana wkładu jest łatwa i wygodna nawet przy zamocowaniu filtra w trudno dostępnym miejscu.

Korpusy filtra AQUAPHOR Wiking są produkowane w trzech rozmiarach. W zależności od użytego wkładu, system rozwiązuje różne problemy związane z oczyszczaniem wody oraz dysponuje innym okresem użytkowania wkładu, czy wydajnością. 

 

Zastosowane technologie:

Technologie zastosowane  w wielozadaniowym systemie AQUAPHOR Wiking w projektowaniu i produkcji wielozadaniowego systemu filtrującego AQUAPHOR najlepsi specjaliści od oczyszczania wody wdrożyli najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w dziedzinie oczyszczania wody.  

Włókniste sorbenty AQUALEN:

AQUALEN to jonowymienny sorbent  chelatujący nowej generacji.  Dzięki jej specyficznej strukturze AQUALEN reaguje z jonami ciężkich metali 780 razy lepiej niż z jonami wapnia, czy magnezu. Oznacza to, że nawet bardzo twarda woda nie uniemożliwia usunięcia z wody jonów rtęci, ołowiu,  miedzi, czy kadmu.

Metoda dynamicznego utrwalania srebra
W mieszaninach filtrujących AQYAPHORA wykorzystywana jest oryginalna metoda dynamicznego utrwalania srebra. Początkowo srebro jest związane w AQUALENIE swojej najaktywniejszej formie jonowej. Umożliwia to znaczące zwiększenie właściwości bakteriobójczych filtra przy całkowitej niższej zawartości srebra.
Efektywność filtracji:
Zwykły bloczek węglowy ma kilka wad. Wysoka hydrofobowość węgla powoduje pojawienie się efektów kanałowych oraz „martwych” przestrzeni. W rezultacie, wydajność filtra może spaść o 50 %.

Zawierające AQUALEN bloki węglowe  AQUAPHOR są wolne od tych wad. Wysoka hydrofilowość AQUALENU umożliwia rozpatrywanie takiego bloku węglowego jako   przewodzącą wodę matrycę jonowymienną, w którą włączone są granulaty aktywowanego węgla. W rezultacie przepływ wody odbywa się przez cały filtr.

Filtracja bez utraty ciśnienia:
Jeszcze jeden problem, przed którym chroni AQUAHR Wiking to obniżanie naporu wody. Zwykłe filtry obniżają ciśnienie wody, co odbija się na pracy pralek i zmywarek.  Dzięki wysokim właściwościom hydrofilowym wkłady filtrujące AQUAPHOR różnią się od nich zredukowanym oporem hydrodynamicznym oraz zwiększoną prędkością filtracji. Takie wkłady doskonale oczyszczają wodę, praktycznie nie obniżając ciśnienia sieciowego. Obniżenie naporu wody w trakcie użytkowania  systemu Wiking oznacza, że doszło do „zapchania” wkładu zanieczyszczeniami mechanicznymi , wpadającymi do niego z wodociągu (piaskiem, rdzą itp.) i należy go wymienić.

Wielozadaniowy system filtrujący AQUAPHOR Wiking

[1] Szybkozłącze („amerykanka”), gwint zewnętrzny 3/4"
[2] Korpus wykonany z wysokiej jakości spożywczej stali nierdzewnej
[3] Mocowanie, które zapewnia hermetyczność korpusu i ułatwia wymianę wkładu filtrującego
[4] Wymienny wkład filtrujący składający się z dwóch, położonych współosiowo bloków węglowych
[5] Porowaty zewnętrzny blok węglowy wykonany z aktywowanego węgla i jonowymiennego włókna chelatującego  AQUALEN.
[6] Wewnętrzny zwarty blok węglowy  do głębokiego oczyszczania wody.  

Schemat podłączenia:

Schemat oczyszczania wody w mieszkaniu z zastosowaniem wielozadaniowego systemu filtrującego 

 

[1] AQUAPHOR Wiking wbudowuje się do wodociągu zimnej bądź gorącej wody przy wejściu do mieszkania . W ten sposób woda w całym mieszkaniu  staje się całkowicie oczyszczona.

[2] Jeśli w Twojej kuchni  nadal nie ma filtra do wody pitnej z oddzielnym kranem, dlatego, że żal wywiercić otwór w drogim zlewozmywaku, zamontuj AQUAPHOR Wiking do wodociągu przed mieszalnikiem – cała woda w Twojej kuchni stanie się wodą pitną.

Dzięki wysokiej wydajności i długiemu okresowi użytkowania AQUAPHOR Wiking stosuje się nie tylko w mieszkaniach miejskich i podmiejskich domach jednorodzinnych, ale także w przedszkolach, szkołach, kawiarniach, restauracjach, przed ekspresami do kawy, maszynami do robienia lodu, w szpitalach i w fabrykach – w każdym miejscu, gdzie potrzebne jest szybkie uzyskanie dużej ilości czystej wody.

 

 

Możesz zamontować AQUAPHOR Wiking Mini w łazience za baterią z mieszalnikiem, przed słuchawką prysznicową.Pozwoli to uniknąć wycięcia w rurach i oszczędniej wykorzystać okres użytkowania wkładu filtrującego, ale wówczas oczyszczana będzie tylko woda płynąca z prysznica.
Wymienne wkłady filtrujące

Wymienne wkłady filtrujące do wielozadaniowego systemu AQUAPHOR Wiking

Wymienne wkłady filtrujące do oczyszczania wody pitnej (B150Plus, B150Midi)Montując jeden z tych wkładów wewnątrz uniwersalnego korpusu AQUAPHOR Wiking bądź Wiking Midi, uzyskujesz system oczyszczania wody pitnej o wysokiej wydajności.
Wkład stanowi sorpcyjny blok węglowy o porowatości dyferencyjnej. Woda zostaje w pełni oczyszczona nie tylko z rdzy, piasku, innych zanieczyszczeń nierozpuszczalnych i aktywnego chloru, ale także z fenolu, metali ciężkich i pestycydów. U wyjścia otrzymujesz wodę gotową do picia, nie wymagającą dalszego oczyszczania.

Tabela doboru wkładów filtrujących do systemu AQUAPHOR Wiking Filtr AQUAPHOR Wiking może rozwiązywać rozmaite problemy w zależności od zamontowanego w nim wkładu: oczyszczanie  wody w całym mieszkaniu bądź oczyszczanie wody pitnej w kuchni. W  filtrze AQUAPHOR Wiking zastosowane są dwustopniowe wkłady złożone z dwóch położonych współosiowo bloków węglowych.

Warstwa zewnętrzna wkładu filtrującego o wymiarach porów 20 mikronów wykonana jest z mieszaniny granul aktywowanego węgla i jonowymiennego włókna AQUALEN i wyróżnia się  podwyższoną powierzchnią pochłaniania zanieczyszczeń w porównaniu z dowolnymi światowymi odpowiednikami. Wewnętrzna warstwa wkładu – zwarty blok węglowy o porowatości 1 mikr., zatrzymuje nawet mikrozanieczyszczenia.

Walory produktu:

 • Odporny połyskujący korpus wykonany ze spożywczej stali nierdzewnej
 • Zastosowana technologia dwuwarstwowego bloku węglowego
 • Zawiera AQUALEN
 • Zwiększona zawartość sorbentu

Charakterystyka techniczna:

 • Wymiary przyłączeniowe korpusu: 3/4"

Przy montażu wymiennego wkładu filtrującego B150 Plus :

 • Wydajność: 10 l/min
 • Okres użytkowania wkładu:40000 l

Usuwane zanieczyszczenia:

 • aktywny chlor -100%
 • fenol -99,5%
 • benzol -99%
 • pestycydy -95%
 • chloroform -99,5%
 • ołów – 99,5%
 • Miedź – 98%
 • Kadm – 99%

Przy montażu wymiennych wkładów filtrujących wstępnego oczyszczania wody B505-13 (do zimnej wody) i B505-14 (do gorącej wody):
Wydajność: 25 l/min
Okres użytkowania wkładu:100000 l

Usuwane zanieczyszczenia:

 • aktywny chlor >50%
 • fenol >50%
 • benzol >50%
 • pestycydy >50%
 • chloroform >50%
 • metale ciężkie >50%

 

Produkty powiązane